Co to są nici PDO i na czym polega zabieg?

Nici polidioksanowe ( PDO ) to biowchłanialne nici liftingujące.

Zabieg opiera się na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici, które sukcesywnie ulegają mineralizacji, kiedy zanikają aktywizują scalanie się kolagenu, fibroblastów oraz angiogenezę. Odbywa się wtedy lifting twarzy bez użycia skalpela,czego efektem jest gładsza I promienna skóra, zmarszczki znikną, “pory” zwężają się, owal twarzy się podnosi oraz zwiotczałe tkanki zostają wzmocnione.

Jakie są zalety zabiegu?

Dobrodziejstwem I silna stroną tego typu zabiegu jest w głównej mierze bezpieczeństwo podczas wykonywania całego zabiegu oraz wysoka efektywność I błyskawiczne rezultaty. Do tego typu zabiegów nie trzeba nadzwyczajnie się przygotowywać.

Dodatkową pozytywną właściwością zabiegu jest istotnie fakt, iż brak jakichkolwiek nacięć I blizn, a nici są w całości wchłaniane, następuje to od 180-210 dni w Twojej skórze. Walorem jest ich niewyczuwalność I niezauważalność,dlatego osoby postronne nie zauważą śladów po zabiegu. Należy dodać, że istnieje możliwość powtarzalności zabiegu. Istotne jest również to, że zabieg jest powtarzalny.